4 ok, amiért megéri a testradírt beiktatni a szépségrutinodba
A testradír amellett, hogy eltávolítja az elhalt hámsejteket, a sötét foltok eltüntetésében és a pórusok kitisztításában egyaránt szerepet játszik. Minden évszakban érdemes időnként beiktatni a szépségápolási rutinba, hiszen elősegíti a bőr megújulását.
A bőrradírról megoszlanak az egyes szakértők véleményei, főként, ha az arcra kerül fel. A túlságosan durva szemcsével rendelkező kozmetikumok sokat árthatnak, mivel radírozás közben felsérthetik a bőrt, mikrosérüléseket okozhatnak, így könnyebben átjuthatnak a baktériumok a bőr védőrétegén.
Mértékletesen, ésszerűen használva azonban segíti a hámsejtek cserélődését, persze nem árt óvakodni az érdes szemcséjű formuláktól, melyek karcolják, horzsolják a bőrfelületet. Érzékeny bőrűek számára inkább az enyhébb hámlasztók ajánlottak, melyek kíméletes módon ösztönzik a hámréteg megújulását.
A testradír elősegíti a bőr megújulását
A testradír már egy más dolog, mivel az arcbőrrel ellentétben a test többi részen már nem annyira érzékeny a hámréteg. Természetesen ez nem jelenti azt, hogy bátran lehet bármivel radírozni. Ebben az esetben is inkább a finom szemcséjű termékeket érdemes előnyben részesíteni, ám a sérülések veszélye sokkal kisebb, mint az arcbőr esetében. Megfelelően használva pedig kifejezetten hasznos.
1. Eltávolítja az elhalt hámsejteket
A bőr 4-6 hetente teljesen kicserélődik. Ezt a folyamatot segíti a testradír, ami eltávolítja az elhalt hámsejteket. Így a bőr sokkal selymesebb, puhább tapintású lesz. Télen gyakran szárazzá, fakóvá válhat a bőrfelszín, amin kifejezetten segíthet a masszírozással felvitt kozmetikum.
Emellett elősegíti a bőrsejtek cserélődését, hamarabb képződnek az új sejtek, így a bőr védőrétege sokkal erősebb lesz, jobban ellenáll majd a környezeti terheléseknek.
1. Kitisztítja a pórusokat
A háton, fenéken vagy más testrészen található pórusok éppúgy eltömődhetnek, mint az arcon lévők. A testradír kitisztítja a tűhegynyi krátereket, így nem alakulnak ki mitesszerek, és a pattanások is megszüntethetők.
A tiszta pórusok alapfeltételei annak, hogy a bőr faggyútermelése egyensúlyba kerüljön. A száraz bőrfelszín miatt a faggyútermelés fokozódik, ám mivel az elhalt bőrlemezkék nem válnak le rendesen, az olajtöbblet eltömődést okozhat az elhalt hámsejtekkel keveredve. Ez persze később gyulladt puklikhoz, pattanásokhoz vezethet. A természetes testradírokkal ez a folyamat könnyedén megakadályozható.
2. Megakadályozza a szőrbenövést
Az elhalt hámsejtek a szőrtüszőknél is felhalmozódhatnak, és a növésben lévő szálak pedig benőhetnek, fájdalmassá válhatnak. A rendszeres radírozás leszámol ezzel a bosszantó problémával, így borotválás, epilálás előtt érdemes bevetni egy kíméletes testradírt.
3. Serkenti a vérkeringést
A masszírozó mozdulatok serkentik a vérkeringést, ami jótékonyan hat a bőrre. Nemcsak a kollagéntermelést, hanem a nyirokkeringést is támogatja. Vannak olyan testradírok, melyek összetevőik révén serkentik a bőr méregtelenítő folyamatait: a zöld tea kivonatával, koffeinnel, grapefruit illóolajjal, fahéjjal és egyéb, vérbőséget okozó növényi hatóanyagokkal gyakran találkozhatsz a narancsbőr elleni készítményekben.
Bár a cellulit kezelése összetett folyamatot igényel, vagyis a kencék, testradírok mellett a táplálkozásra, testmozgásra, folyadékbevitelre is oda kell figyelni, a különféle keringésjavító masszázsokkal – beleértve a gyengéd radírozást is – fokozhatod a bőr természetes méregtelenítését. Az ülőmunka hatására például lassul a nyirokkeringés, ami fontos szerepet játszik a salakanyagok elszállításában és kiszűrésében, ezáltal a bőr állapotára is kihat.
A rendszeres testmozgás mellett az alkalmanként bevetett testradírozás is sokat segíthet abban, hogy az anyagcsere során keletkező salakanyagok ne rakódjanak le a zsírsejtekben. Dörzsölés, nyomás helyett azonban finom masszázst alkalmazz, a bokától a combtőig haladva. Ha enyhén felmelegszik a bőröd az azt jelzi, hogy felpezsdült a vérkeringés, amit a végtagjaidban is érezni fogsz.
A mák, a zab, vagy az őrölt kávé apró szemcséi szelíden radírozzák a bőrt, melyeknek különféle növényi olajok növelhetik a hatékonyságát. A szőlőmag-, gránátalma-, csipkebogyó-, avokádó és jojobaolaj feszesíti, valamint puhává varázsolja a hámréteget.
Hogyan használd?
A testradír használata roppant egyszerű, akár zuhanyozáskor is elvégezheted. Miután megtisztítottad a bőröd a szennyeződésektől, finom, körkörös mozdulatokkal vidd fel a testápoló bőrradírt. Alulról haladj felfelé, ez fontos a nyirokkeringés fokozásának szempontjából. Masszírozd át a térd- és könyökhajlatokat is, de csak nagyon gyengéden.
Így biztos, hogy fellendül a vérkeringés. Ha nem tusolás közben végzed el a műveletet, először tegyél meleg vizes borogatást – nedves törölközőt használva – a radírozni kívánt területre, hogy felpuhuljon a száraz bőr és kitáguljanak a pórusok. Így könnyebben eltávolítja a kozmetikum a pórusokban rekedt faggyút. A bőrradírozás után ne feledkezz meg a hidratáló testápolásról sem!
Bőrradírjaink természetes módon segítenek megszabadulni az elhalt hámsejtektől, bőrregeneráló és üdítő hatásúak. Fedezd fel webáruházunk kínálatát, és élvezd az egészséges bőr tapintását!